Foto endnu ikke klar
893/565
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
“Havbillede”, Vesterhavet. Sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 79×104.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag