Lise Blaabjerg (f. Munkdrup 1939, Danmark/Provence,1981-)
“Vandkanten” og “Strandkanten”, 1985. Sign. på bagsiden Lise Blaabjerg Sonnichsen med titel og datering. Olie på lærred monteret på masonit. 15×14,5. (2)
Enkelte mindre krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 10. september 2024