Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“La ronde de la jeunesse”. Sign. i trykket Picasso 25.7.61. Litografi i farver. Udgivet af Combat pour la Paix. Copyright S.P.A.D.E.M, Paris (blindstempel i papiret). Bladstørrelse 65×50. Uindrammet.
Mindre fugtpletter.