2144/889
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med blå velour.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Velour med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag