12043/157
Frederik Wilhelm Svendsen (f. København 1885, d. 1975)
Det Kongelige Biblioteks Have. Sign. F. Svendsen. Olie på lærred. 65×55.
Mindre aldersslitage. Kanter med slitage.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag