1725/106
Theodor Skovgaard (f. Bornholm 1913, d. Thisted 1993)
Bornholmsk klippekyst med sejlskib i baggrunden. Sign. Th. Skovgaard. Olie på lærred. 85×115.
Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag