2249/714
Herman Jensen (f. Frederiksberg 1893, d. København 1941)
Parti fra Gudhjem Havn. Sign. Herman Jensen, 1923. Olie på lærred. 68×55.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag