2109/858
Dansk møbeldesign
Rektangulært sofabord af teak med v-formede ben og delvis kehlet kant. Udført ca. 1960'erne. H. 50,5. L. 152. B. 53,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt skjolder.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag