2109/​858

Dansk møbeldesign

Rektangulært sofabord af teak med v-formede ben og delvis kehlet kant. Udført ca. 1960'erne. H. 50,5. L. 152. B. 53,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt skjolder.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK
1.500 DKK