2103/117
Victoriansk bakke af sortmalet metal dekoreret i guld med fugle og bladværk, indlagt med spejlglas og blomsterbroderi. England, 19. årh. L. 57 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Nogle steder opmalet/restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag