1948/303
Barok hængevitrine af bemalet træ, svungen top, front med to glaslåger. 18. årh. H. 79. B. 94. D. 28.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist omlavet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag