2115/799
Roger Edgar Gillet (f. Paris 1924, d. Ile-et-Vilaine 2004)
Komposition. Sign. R. E. Gillet. Olie på lærred. 54,5×38.
Udstillet: Galerie Ariel, Paris, 1976.
Udstillet: Galerie Moderne, Silkeborg, 1977.
Større og mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag