1505/1606
Fransk bordur af forgyldt bronze, rigt dekoreret med blomster, bladværk og fabeldyr, urskive med emaljerede romertal. Sign. Le Polle Freres, Paris. Louis XV form. 19.-20. årh. H. 68.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger. Urkasse indvendig beklædt med gennemsigtige plast sektioner.
Varia, 29. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud