2447/​938

Dansk møbeldesign

Et par lænestole med ben og armlæn af mørkbejdset bøg, betrukket med rosa stribet uld. 1940'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

1044019 (Autobud) 4.400 DKK
974362 4.200 DKK
1044019 (Autobud) 3.400 DKK
974362 3.200 DKK
1044019 2.400 DKK
974362 (Autobud) 2.300 DKK
1044019 2.200 DKK
974362 1.500 DKK