2027/​604

Paul Wunderlich (f. Eberswalde 1927, d. Saint-Pierre-de-Vassols 2010)

“The song of songs which is Solomon's”, 1970. Sign. Wunderlich på frontispice. Nummer 37 ud af 480. Ti litografier i farver. Udgivet af Aquarius Press, Baltimore, trykt hos Atelier Désjobert, Paris. Bladstørrelser 65×50. I orginal mappe. (10)

Original stand. Små håndteringsmærker og lille rift på titelbladet nederst venstre hjørne.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
2.500 DKK