Paul Wunderlich (f. Eberswalde 1927, d. Saint-Pierre-de-Vassols 2010)
“The song of songs which is Solomon's”, 1970. Sign. Wunderlich på frontispice. Nummer 37 ud af 480. Ti litografier i farver. Udgivet af Aquarius Press, Baltimore, trykt hos Atelier Désjobert, Paris. Bladstørrelser 65×50. I orginal mappe. (10)
Original stand. Små håndteringsmærker og lille rift på titelbladet nederst venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020