Foto endnu ikke klar
893/679
Steinar Jakobsen (f. Oslo 1967)
“Sunspot”, 2001. Usign. Olie på aluminium. 90×125. Uindrammet.
Proveniens: Milliken Gallery, Stockholm. Proveniens: Privatsamling, Sverige. Erhvervet fra ovenstående.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag