2116/518
Dansk møbeldesign
To-personers sofa med buet front og ben af bejdset bøg, betrukket med lyst blomstret møbelstof. 1930–40'erne. L. 158.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Smuds.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag