12039/162
Knud Ove Hilkier (f. København 1884, d. 1953)
Person i haven ved kunstnerens hus, Bornholm. Sign. K.O. Hilkier. Olie på lærred. 65×78. Uindrammet.
To huller i lærred, kræver reparation.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag