2103/503
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Komposition med kvinde. Sign. v.b.p 38. Olie på lærred. 65×101.
Krakeleringer. Meget små afskalninger. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud