11920/​5

Bord af massiv rosabroget marmor samt seks stole med stel af patineret træ. Sæde betrukket med stof, ryg med flet. 20 årh. Bord H. 85. L. 180. B. 110. (7)

Sælger oplyser: Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag