2439/1846
Et par lænestole med ben af mahogni, betrukket med patineret, brunt skind. Model 2334. Udført og mærket hos Fredericia Furniture. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Glostrup
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
874944 | ||
1165132 | ||
1078661 | ||
874944 (Autobud) | ||
1078661 | ||
874944 (Autobud) | ||
1078661 | ||
874944 | ||
1002919 | ||
864665 |