2439/1603
George III tekande af sterlingsølv, glat, let konisk korpus, svungen hank af træ; prydet med graveret crest. Mester Andrew Fogelberg, London 1772. Vægt 324 g. H. 11,5 cm.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Fra
i
Vurdering