1938/​7079

To skeer af udskåret patineret træ, én dekoreret med ansigt og mønster. Punu, Gabon og Senufo, Elfenbenskysten. L. 21 og 25 cm. (2)

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 16. september 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag