1938/7079
To skeer af udskåret patineret træ, én dekoreret med ansigt og mønster. Punu, Gabon og Senufo, Elfenbenskysten. L. 21 og 25 cm. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 16. september 2019
Vurdering
Hammerslag