1521/218
Oscar Herschend (f. Skanderborg 1853, d. sst. 1891)
Landskab med en sø og lyngklædte bakker i baggruden. Sign. Osc. H. 87. Olie på lærred. 33×56.
Talrige krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 18. maj 2015
Vurdering
Hammerslag