Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“La Rana”, 1978. Sign. Miro, XI/XV. Cuadernos Guadalimar, éditeur, Madrid. Trykt hos Arte Adrian Maeght, Paris. Litografi i farver. Lysmål 28×29,5.
Litteratur: Cramer 1177.
God stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
16 bud