2104/​691

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“La Rana”, 1978. Sign. Miro, XI/XV. Cuadernos Guadalimar, éditeur, Madrid. Trykt hos Arte Adrian Maeght, Paris. Litografi i farver. Lysmål 28×29,5.

Litteratur: Cramer 1177.

God stand. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 26. januar 2021

Vur­dering

8.000 kr.

Hammerslag

9.500 kr.

16 bud

9.500 kr.
(Autobud) 9.000 kr.
9.000 kr.
(Autobud) 8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.