Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Colophon”, 1971. Usign. Titelblad fra serien Crayon sur coquille. Litografi i farver. Trykt hos Imprimerie Clot, Bramsen et Georges, Paris. Oplag 100. Lysmål 42×56.
Litteratur: Rivière nr. 489.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
17 bud