1951/9021
Svensk stenbord med plade af rød Ölandsten, sortmalet underdel, front med skuffe, balusterformede ben hvor imellem sprosse. Barok form, 19. årh.s midte. H. 82. L. 138. B. 76.
Ridser og mærker. Restaureret.
Selected (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag