12022/​73

To lamper af fajance, dekoreret i farver. Aluminia. H. ekskl. montering 24 og 33 cm. (2)

Den store: Et skår på den ene hank og med en hårrevne. Den lille: Med glasurafskalning og krakeleringer i glasuren.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag