12022/73
To lamper af fajance, dekoreret i farver. Aluminia. H. ekskl. montering 24 og 33 cm. (2)
Den store: Et skår på den ene hank og med en hårrevne. Den lille: Med glasurafskalning og krakeleringer i glasuren.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag