1739/931
Dansk design
Tre bordlamper af messing, hvid- og sortlakeret metal. 1950–60erne. H. 28,5–40. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag