1917/1686
Th. Stein (f. København 1829, d. sst. 1901)
“Neapolitansk Tiggerdreng”. Sign. T. Stein Hauniæ 1869. Figur af terrakotta. Stemplet P. Ipsen Kjøbenhavn Eneret 357. H. 65.
Hidrørende fra Det hvide Palæ, Randbøldal.
Kraftigt restaureret. Kanthak på sokkel. Snavset.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
43 bud