2440/815
Pierre Casenove
Et par skulpturelle bordlamper af forgyldt metal. Forsynet med ovale skærme af hvid plastik med præget overflade. Sign. Casenove, Fondica, 94. H. ekskl. fatning 34,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skærme med defekt, samt med brugstegn.
Vurdering