1831/64
Peter Holm (f. Ingerslev, Tiset Sogn 1884, d. Ringkøbing 1966)
To unge piger i samtale ved en sø. Sign. monogram. Olie på lærred. 37×46.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag