1803/1613
Kaminur af forgyldt bronze, skive af emalje. Rokoko form, 20. årh. H. 39. B. 27. D. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag