Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Personnage, 1970erne. Sign. Appel. Akryl på papir monteret på lærred. 40×29
Proveniens: Antagelig anskaffet af den nuværende ejers familie på Gummesons Galleri, Stockholm, 1980erne.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020