112/​478

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Sommerdag med badepiger på stranden. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 40×55.

Afbildet

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Udvalgt kunst, 30. oktober 2007

Vur­dering

200.000–250.000 DKK

Hammerslag

180.000 DKK