12131/102
Stor Kleis ramme af udskåret og forgyldt træ med hjørneornamentik. Bagsiden med etiket. Ca. 1900. Indvendige mål 70,5×60. Udvendige mål 92×81,5.
Et hjørne med afskaldning. Brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag