2125/​7011

Tre Ifa spådoms brædder, udskåret patineret træ med rester af pigment. Yoruba, Nigeria. D. 26–40. (3)

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK