1934/519
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
“MK-16”. Et par foldestole af bøg. Sæde og ryg udspændt med lyst kanvas. Formgivet 1932. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 20. august 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
30 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||