1950/​24
Par kandelabre af patineret bronze, stammer i form af putto og faun, baser af rødbroget marmor. 19. årh.s slutning. H. 43. (2)

Be­skriv­el­se

Par kandelabre af patineret bronze, stammer i form af putto og faun, hver med tre lysarme støbt med bladværk, baser af rødbroget marmor. 19. årh.s slutning. H. 43. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag