2008/91
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879)
“Fiskere paa Stranden”. Usigneret. Olie på træ. 20×27.
Nogle mindre retoucheringer ved øverste kant. Minimale overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag