2008/282
Afrikansk figur af udskåret og rødpatineret træ. 20. årh. H. 180.
Revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag