2249/925
Sæt på fem kuvertskåle af sterlingsølv. Dessin 373A. Udført hos hos A.F. RAsmussen, 20. årh.s midte. Vægt ca. 270 g. L. 9,5. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag