2249/​925

A. F. Rasmussen

Sæt på fem kuvertskåle af sterlingsølv. Dessin 373A. Udført hos hos A.F. RAsmussen, 20. årh.s midte. Vægt ca. 270 g. L. 9,5. (5)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK