1908/63
L. Vacano (, 19. årh.)
Skovparti med en bondemand på vej hjem fra marken med et læs hø. Sign. L. Vacano. Olie på lærred. 68×55,5.
Krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rens.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag