1920/​1501

Ganesha. Firarmet figur af delvis patineret bronze, siddende på lotustrone, ved hans fod rotte. 20. årh.s begyndelse. H. 66.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rotte med afslag på snude?

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK