1347/211
Fritstående tre-personers canapé af nød og elmetræ, stående på let svungne ben, prydet med bladværk, rørflet og intarsia. Rococo-form. 19. årh. H. 119. L. 194. D. 55.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Finérskader.
Ældre malerier og møbler, 18. november 2013
Vurdering
Hammerslag