1347/​211

Fritstående tre-personers canapé af nød og elmetræ, stående på let svungne ben, prydet med bladværk, rørflet og intarsia. Rococo-form. 19. årh. H. 119. L. 194. D. 55.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Finérskader.

Ældre malerier og møbler, 18. november 2013

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK