2109/871
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Ry 32”. Lille skrivebord af eg. Front med skuffe samt to integrerede greb og nøglehul af messing. Udført hos Ry Møbler. H. 72. L. 100. B. 52.
Nøgle medfølger ikke.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker hak og mindre afslag. Skjolder på top.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud