1949/​8539

Russisk bjørnefigur af forgyldt bronze på base af malakit. 19. årh. Inkl. base H. 6,5. L. 12,5.

Fremstår med alderspræg.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag