2415/​280

To tyske vinglas, konisk cuppa på balusterformet stilk, hvælvet fodstykke med ombukket rand. 18. årh. H. 18 og 22 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.900 DKK

(Autobud) 1.900 DKK
1.850 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.000 DKK